CS Gura Humorului – FC Marginea 1-2(1-0)

CS Gura Humorului este de nerecunoscut în această ediţie a returului campionatului, pierzând nu mai puţin de 3 partide consecutive, dintre care două chiar pe teren propriu.

În etapa a XXII-a, humorenii au primit pe teren propriu vizita celor de la FC Marginea, echipă ce la final s-a impus cu scorul de 1-2, chiar dacă la pauză gazdele erau în avantaj prin golul înscris de Prisacă în minutul 15.

Repriza a II-a a fost nefastă humorenilor, Păcurar reuşind să marcheze pentru 1-1, pentru ca golul decisiv sa fie opera noului transfer al celor din Marginea, Tomasciuc (ex. Zimbrul Siret) cel care în minutul 67 a adus bucuria pe banca oaspeţilor, după o pasă primită de la Catoinic, aducând astfel victoria pentru formaţia FC Marginea.

După acest eşec, Gura Humorului a căzut un loc în clasament, cu 33 de puncte clasându-se pe locul 8, în timp ce FC Marginea a urcat o poziţie fiind pe 9 cu 28 de puncte acumulate.

CS Gura Humorului: Negrea – Susanu, Kuruc, Ruscan, Obreja, Mihalovici, Botezatu, Gafiţa, Tănasă, Timu şi Prisacă.

Etapa următoare humorenii se vor deplasa la Liteni pentru meciul cu Viitorul.

Reclame

Posted on 15/03/2011, in Meciuri and tagged , , . Bookmark the permalink. Lasă un comentariu.